• Runmageddon

• W dniu 27.09.2023 w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy zorganizował po raz II Runmageddon.

Runmageddon miał charakter biegu z przeszkodami na dystansie 250 metrów.

Wszyscy uczestnicy Runmageddonu otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

Zapraszamy do oglądania fotorelacji z zawodów i zapraszamy za rok …

• Mistrzostwa Województw Świętokrzyskiego

• W Baryczy przy pięknej pogodzie odbyły się XXX Mistrzostwa Województw Świętokrzyskiego ŚSKF ,,Sprawni Razem” w biegach przełajowych .

SOSW Ostrowiec Św. reprezentowali chłopcy w składzie: Dawid Rej, Dominik Pela, Szymon Loranty, Bartłomiej Chaba i Dawid Lipiec.

Dawid Rej zajął II miejsce w kategorii chłopców młodszych. Natomiast w kategorii chłopców starszych II miejsce zdobył Dominik Pela.

Wszyscy uczestnicy mistrzostw otrzymali medale i dyplomy.

• Smacznie gotujemy i zdrowo żyjemy

• Dzisiaj odbyły się pierwsze zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej „Smacznie gotujemy i zdrowo żyjemy”, która prowadzona jest w klasach: 3b, 4aA, 5b, 7b.

Uczniowie świętowali dzień marchewki i jabłka.

Na początku spotkania obejrzeli prezentację multimedialną, dzięki której utrwalili wiadomości na temat jabłek i marchewek. Rozmowa dotyczyła m.in. wyglądu, koloru, kształtu, smaku jabłka i marchewki, pochodzenia owocu, warzywa, ich odmian, wartości odżywczych, przetworów. Następnie wychowankowie utrwalali swoją wiedzę w trakcie pracy z tabletem. Wykonywali interaktywne ćwiczenia związane z tematem m.in. w aplikacji LearningApps. Zadania edukacyjne z zastosowaniem technologii informacyjno-komunikacyjnej sprawiło im dużo radości i uatrakcyjniło proces dydaktyczny. Dzieci działały również kreatywnie. W trakcie zajęć plastycznych wykonały zwierzątko lub kukiełkę z użyciem jabłka lub marchewki.

Punktem kulminacyjnym tego dnia było wykonanie przez dzieci surówki z jabłka i marchewki. Na koniec była degustacja surówki, a także zdrowych przekąsek w postaci: marchewkowego ciasta, rogalików z mąki orkiszowej z nadzieniem jabłkowym, podpłomyków z dżemem jabłkowym, marchewek do schrupania, gotowanej marchewki, chipsów z suszonych jabłek, soku z marchewki oraz jabłek.

Tego dnia nasi wychowankowie nie tylko świetnie się bawili, ale także wzbogacili swoją wiedzę o tym, że słodkie przekąski mogą być zdrowe.

Zajęcia innowacyjne mają na celu zachęcić dzieci do spożywania owoców, warzyw i ich przetworów jako źródło witamin, a także wyrobić nawyk zdrowego odżywiania się.

Po takiej dawce witamin i świetnej zabawie kulinarnej z pewnością będą zdrowi i radośni.

• Sprzątaliśmy świat

• Łącząc siły i działając na rzecz ekologii oraz zmieniania świata na lepsze po raz kolejny wzięliśmy udział w ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. 30. jubileuszowa edycja ruszyła pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

Uczniowie wyposażeni w rękawiczki i worki na śmieci sprzątali teren wokół szkoły oraz pobliskie osiedla. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były znakomite.

Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał naszym wychowankom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia.

• Warsztaty malarz szkła-witrażysta

• Nasi uczniowie uczestniczyli dziś w warsztatach „Ginący zawód-malarz szkła-witrażysta”, które odbyły się w Ostrowieckim Browarze Kultury.

Najpierw uczestnicy obejrzeli film o tym jak powstaje szkło. Potem pani prowadząca warsztaty przybliżyła naszym uczniom informacje o metodzie fusingu, dzięki której dzieci wykonały swoje małe dzieła na szkle. Dekorowanie szkła za pomocą specjalnych farb ujawniło talenty naszych młodych artystów. Połączyliśmy kreatywność z dobrą zabawą. W końcowym efekcie powstały piękne, kolorowe ptaki.

Po wypaleniu w piecu każdy z uczestników warsztatów będzie mógł swoją ozdobę zabrać do domu.

• Rozpoczęcie roku szkolnego

• 4 września w naszej szkole nastąpiło oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. Pani dyrektor Katarzyna Krzyżanowska przywitała uczniów po wakacjach. Następnie uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

Klasy młodsze oraz nowi uczniowie otrzymali prezenty-plecaki z wyposażeniem.

Życzymy wszystkim, aby nowy rok szkolny był spokojny i bezpieczny oraz obfitował w sukcesy edukacyjne oraz wychowawcze!