• #ratownicyczytelnictwa

FERIE Z KSIĄŻKĄ

Drodzy Rodzice i Uczniowie właśnie nadeszły wyczekiwane przez każdego z Was ferie zimowe - czas odpoczynku i regeneracji. Wykorzystajmy go najlepiej jak potrafimy i spędźmy trochę więcej czasu z naszymi dziećmi. Jak to zrobić? Czym zająć nasze pociechy w wolne dni? Już podpowiadamy - sięgnij po książkę. Jak już przekonywaliśmy Was wcześniej książka ma super moc łączącą pokolenia, zbliżającą, dającą poczucie zrozumienia, bezpieczeństwa i szczęścia. Jak jeszcze możemy ją wykorzystać? Oczywiście pomysłów jest wiele. Dziś przedstawimy kilka z nich.

1. Mój ulubiony bohater. Przeczytajcie wspólnie wybraną książkę a następnie niech każdy z Was narysuje ulubionego bohatera. Wykorzystajcie różne techniki np. kredki, farby, ołówek, bibułę. Możecie też ulepić figurkę z plasteliny.

2. Co by było gdyby... Po wspólnym przeczytaniu historii spróbujcie zastanowić się, jak inaczej mógł postąpić bohater. Jaką inną decyzję mógł podjąć i jak wtedy potoczyłyby się jego losy?

3. Moja własna książka. Spróbujcie razem z dziećmi napisać dodatkowy rozdział waszej ulubionej książki. Zastanówcie się, jaką przygodę chcielibyście opisać i dajcie się ponieść wyobraźni.

4. Zakładka do książki. Stwórzcie zakładki do książek, które później możecie podarować swoim bliskim.

5.Teatrzyk. Wybierzcie ulubioną książkę i na jej podstawie pobawcie się w teatr. Wykonajcie samodzielnie bohaterów - kukiełki. Wymyślajcie dowolne dialogi i cieszcie się czasem spędzonym razem.

• Ach co to był za bal!

• 6 lutego odbył się niesamowity bal karnawałowy. Tego dnia uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Przysposabiającej do Pracy mogli bawić się, dzięki ogromnemu i życzliwości właściciela oraz pracowników Domu Weselnego Przygoda. Dzięki sponsorowi na wszystkich uczestników czekała pięknie przystrojona sala oraz poczęstunek. Oficjalnego rozpoczęcia balu dokonali: Mariusz Łata - Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych, Marta Woźnicka - Kuzdak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta oraz Katarzyna Krzyżanowska - Dyrektor Ośrodka.

Wszyscy bawili się w rytm dobrej muzyki. Wybrano także Króla i Królową balu. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości i moc niezapomnianych wrażeń.

Serdecznie dziękujemy głównemu sponsorowi - Dom Weselny „Przygoda” oraz Radzie Rodziców SOSW.

• Dokarmiamy ptaki

• Zima to trudny okres dla zwierząt, również dla ptaków. Słabsze, mniej doświadczone w okresie mrozów i opadów śniegu bez naszej pomocy mogą nie przeżyć. Dlatego w miesiącu grudniu ubiegłego roku oraz styczniu, uczniowie naszego Ośrodka zatroszczyli się o latających przyjaciół i na zajęciach przygotowali dla nich przysmaki tłuszczowo - nasienne i zawiesili je na gałązkach drzew i krzewów. Dokarmianie ptaków zimą to również doskonała okazja do kształtowania u naszych wychowanków poczucia odpowiedzialności, wrażliwości na losy zwierząt oraz przykład aktywnej ochrony przyrody do której gorąco zachęcamy.