• WITAMY NA NIEBIESKO!!!

• Dzisiaj rozstrzygnięcie konkursu pt. ”WIOSNA NA NIEBIESKO”.

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego pod kierunkiem swoich wychowawców wykonali wyjątkowe prace. Sami zobaczcie. Wszyscy zasługują na nagrodę.

BRAWO!!!

• Święto Ziemi - propagujemy ochronę środowiska i zdrowy styl życia

• W trakcie realizacji drugiej części projektu - " Z ekologią na co dzień", społeczność szkolna zapoznała się z treściami plakatu oraz ulotki. Zawierały one wiadomości dotyczące korzyści jakie przynosi rolnictwo ekologiczne środowisku naturalnemu oraz propagowały zasady zdrowego stylu życia. W oparciu o ww. materiały zostały przeprowadzone pogadanki mające na celu rozwijanie świadomości ekologicznej. Uczniowie wykonali barwne lapbooki, które stanowiły prace konkursowe. Dzięki współpracy z Nadleśnictwem Ostrowiec Świętokrzyski otrzymaliśmy czasopisma, których lektura przyczyniła się do kształtowania u dzieci wrażliwości na otaczający je świat. Końcowy etap działania stanowiła degustacja świeżych owoców i warzyw, zachęcająca do zdrowego stylu życia.

• UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ

• 23 kwietnia na czym świecie obchodzony jest Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji w naszej szkole została zorganizowana akcja "Ubierz się w książkę". Uczniowie przejrzeli biblioteczne regały i wyszukali książki, w które "ubrali się". Efekty możecie obejrzeć poniżej.

• Owocowo-warzywne stworki

• W marcu i w kwietniu, uczniowie naszego ośrodka uczestniczyli w realizacji projektu z zakresu edukacji ekologicznej i gastronomicznej, noszącego tytuł " Z ekologią na co dzień". Do podjęcia ww. działania zmobilizowała nas troska o naszą planetę i jej mieszkańców. Pierwszy etap projektu stanowiły pogadanki dotyczące zasad zdrowego stylu życia oraz konkurs - " Owocowo – warzywne stworki".

• Malujemy jajo

• W przedświąteczną środę uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Malujemy JAJO na dziedzińcu OBK" zorganizowanej przez instytucje zlokalizowane właśnie w Ostrowieckim Browarze Kultury. Oprócz ozdabiania jajka uczestniczyliśmy też w tworzeniu napisu "MAKE ART NOT WAR" zainspirowanego aktualnymi wydarzeniami na świecie. Wspólna zabawa przy ogromnej pisance oraz wspaniała pogoda wprowadziły wszystkich w prawdziwie wielkanocny klimat.

• Święta tuż tuż...

• W naszej szkole już czuć świąteczny czas, a to za sprawą uczniów kl. I i III SPdP, którzy własnoręcznie wykonali stoiki i ozdoby wielkanocne, wykazują się przy tym niesamowitą kreatywnością, precyzją i pomysłowością. Młodsi uczniowie wysiewali wielkanocny owies, a po kilku dniach ozdabiali swoje stroiki. Świąteczne dekoracje ozdobią rodzinne domy oraz wielkanocne stoły naszych uczniów. Wesołych Świąt!

• Warsztaty wielkanocne z Kołem Gospodyń Wiejskich

• W Świetlicy Wiejskiej w miejscowości Świrna odbyły się warsztaty wielkanocne, podczas których panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Jędrzejowic uczyły dzieci z naszego Ośrodka tworzenia tradycyjnych palm wielkanocnych.

Uczniowie wykorzystując same ekologiczne elementy takie jak: wierzbowe gałązki, bukszpan, suszone kłosy, kwiaty z bibuły i piórka wykonali piękne, tradycyjne palmy. Podczas pracy panie z Koła Gospodyń opowiadały dzieciom o dawnych, ludowych wierzeniach, które przypisywały palmom wielkanocnym magiczną moc, chroniącą przed chorobami, piorunami oraz zapewniającą dobre plony. Spotkanie odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze.

Po warsztatach dzieci uczestniczyły we wspólnych grach, zabawach świetlicowych. Była zabawa z balonami, gra w bilard, zabawy z chustą animacyjną. Oczywiście na deser nie mogło zabraknąć waty cukrowej i popcornu.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Barbarze Kowalskiej – Radnej Gminy Bodzechów za zorganizowanie warsztatów oraz paniom Z KGW z Jędrzejowic za poświęcony czas i ciekawe, kreatywne zajęcia.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• 5 kwietnia 2022 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Motywem przewodnim tego wyjątkowego dnia był kolor niebieski.

Z tej okazji nauczyciele i uczniowie ubrali się na niebiesko.

W ten sposób powiedzieliśmy, że szanujemy, pomagamy, rozumiemy i akceptujemy siebie nawzajem.

NIEBIESKI WTOREK cieszył się dużym powodzeniem wśród społeczności szkolnej. Sami zobaczcie.

• Innowacja pedagogiczna

• W marcu, uczniowie klas IV b i VI b uczestniczyli w cyklu zajęć

( w ramach realizacji innowacji pedagogicznej pt.: „Wędrując poznajemy małą ojczyznę”) obejmujących następujące zagadnienia: powstanie Ostrowca Świętokrzyskiego, legendy związane z naszym miastem, integracja grupy. Podczas spotkania z panią Marzenką, przewodnikiem PTTK-u, dowiedzieliśmy się kiedy została założona nasza miejscowość i jak wyglądały początki jej funkcjonowania. Pogadanka została wzbogacona pokazem. Każdy uczeń miał także szansę samodzielnego zdobywania wiedzy, podczas korzystania z bogatych zasobów internetowych. Następnie czytaliśmy legendy dotyczące min. pochodzenia nazwy miasta. Dzieci, zainspirowane treścią legend, wykonały prace przestrzenne oraz pokolorowały ilustracje związane z ww. tematyką i udekorowały nimi kącik regionalny.