• Tłusty czwartek

• W naszej szkole jak zwykle tłusty czwartek minął na słodko z pysznymi pączkami z konfiturą. Zakup słodkości dla naszych uczniów był możliwy z funduszy przekazanych przez Radę Rodziców – za co społeczność szkolna serdecznie dziękuje.

• Karnawałowe szaleństwa dobiegają końca

• Uczniowie kl.Ia, Ib i II b bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki, jak przystało na prawdziwy bal karnawałowy. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Atmosfera sprzyjała zabawie, było miło i radośnie. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek oraz pizzę.

• Maska karnawałowa

• Z radością informujemy, że konkurs plastyczny na „maskę karnawałową” został rozstrzygnięty.

Celem edukacyjnym naszego wydarzenia było rozwijanie kreatywności oraz wrażliwości artystycznej uczniów. Przy wsparciu swoich nauczycieli mogli oni poznać stare tradycje i obrzędy jakie towarzyszyły ludziom w czasie karnawału. Dzięki formie przestrzennej dzieci, pod okiem wychowawców mogły poznać nowe, różnorodne techniki i formy plastyczne lub wzbogacić i wykorzystać te które już znają.

Wszystkie prace były piękne i oryginalne, dlatego jury postanowiło nagrodzić słodkimi upominkami wszystkich uczestników konkursu.

• Zwierzęta zimą

• W styczniu i w lutym, uczniowie SOSW uczestniczyli w akcji edukacyjnej pt.: " Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę". Działanie było realizowane według planu i składało się z kilku części: dokarmianie ptaków zimujących w Polsce, obejrzenie filmu edukacyjnego pt.: "Zima – trudny czas dla zwierząt" oraz rozwiązanie zadań znajdujących się na karcie pracy, wykonanie dwóch gazetek przedstawiających formy niesienia pomocy ptakom oraz zwierzętom leśnym i domowym, wykonanie prac plastycznych oraz przeprowadzenie pogadanek związanych z tematem przewodnim. Uczniowie chętnie uczestniczyli we wszystkich ww. działaniach. Dzięki nim poszerzyli swoją wiedzę, dotyczącą form pomocy udzielanej zwierzętom w okresie zimowym i podnieśli poziom wrażliwości ekologicznej.

• Walentynki ze słodkim upominkiem

• Świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy

• Pizza… kto z nas nie lubi tych włoskich placków? Tak się składa, że te pyszne krążki mają swój wielki dzień. Międzynarodowy Dzień Pizzy przypada dziś, 9 lutego i jest to dobry moment by wspólnie dowiedzieć się skąd ta pizza tak w ogóle pochodzi. Uczniowie klas: 3aA, 8aA, 4b i 6b obejrzeli prezentację, podczas której dowiedzieli się wielu ciekawostek o pizzy m.in. poznali historię pizzy, z którego kraju pochodzi oraz poznali przepis na najpyszniejszą pizzę na świecie.

Następnie wykonywały polonistyczne i matematyczne zadania związane z pizzą. Potem projektowały własną pizzę, oczywiście w sposób plastyczny. Wzorowo wykonane prace docenione zostały pyszną włoską pizzą, którą dzieci zjadły z wielkim apetytem. Z pewnością możemy stwierdzić, że będzie to nowa, smaczna tradycja naszej szkoły! Z niecierpliwością czekamy na ten dzień w kolejnych latach!

• Urodziny Sebastiana

• 14-ste urodziny wśród swoich koleżanek i kolegów z klasy świętował Sebastian. Z tej okazji życzymy mu samych pogodnych i szczęśliwych dni, 100 lat i spełnienia marzeń.

• Siema!!!

• Nasza społeczność szkolna również w tym roku wzięła udział w akcji WOŚP. Zebraliśmy rekordową kwotę pieniędzy bo aż 699,05 zł. Dziękujemy wszystkim za wielkie serca.

Do zobaczenia za rok.

• Zajęcia SI

• FunFloor to nowoczesne urządzenie multimedialne w sali integracji sensorycznej. Przeznaczone jest do urozmaicenia zajęć terapeutycznych uczniom naszego Ośrodka. FunFloor to interaktywna podłoga, na której wyświetlany jest obraz z projektora, który reaguje na ruch . Ćwiczenia wymagają od dzieci, by poruszały się po niej szybko aktywizując całe ciało. Zajęcia z wykorzystaniem "magicznego dywanu" wspomagają percepcję wzrokową, stymulują funkcje słuchowe, usprawniają orientację przestrzenną,ogólną koordynację a także pobudzają kreatywność. Zajęcia z interaktywną podłogą są niesamowicie atrakcyjne. Wykonywanie ćwiczeń to teraz świetna zabawa.

• 18-stla Alana

• 2 lutego swoje 18 urodziny obchodził uczeń klasy 8aA - Alan. Ten dzień był dla nas wszystkich wyjątkowy. Był pyszny tort i laurki z życzeniami.

Naszemu pełnoletniemu solenizantowi jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!